Kultuuritehas

News and current events

Kultuuritehase Festivali programm 2013:

 

Reedel, 23. augustil
Kl 18
Maria Sidljarevichi maali-ja skulptuurinäituse “Thread from a Ceiling” avamine.
Kl 19
Kunstikonteiner ( Kilian Ochs, Janno Bergmann, Tanel Saar, Sylvain Breton (Kanada) ) esitleb oma uusi installatsioone:
“Kes seisnud selgimata pilgu eel”,
“Kingdom of Heaven”
“What are you looking for, Monkey”
Kl 20
Niina-Anneli Kaarnamo (Soome) installatsiooni “Experiment Project 1,0″ avamine.
Kätlin Teerni fotonäituse “Photofences” avamine.
Austraalia kunstnik Radiance avab oma multimeediainstallatsiooni ”The Space between Us”
Läti kunstnikud Agita Šteinberga ja Andris Maračkovskise purskkaev-skulptuuri “Fisherman” avamine.
21
Muusikaline programm: Kalle ja Eleonora, Viru Realist (eksperimentaalne elektroonika). Marko Mägi koos Huiabella Fantasticaga, White Sparks (post-süntesaatoripop), Sinai (psühhedeelne rock) ja VJ KODEK
Must saal.
22
Katuseaias oma traditsioonilise diskoõhtuga DJ Daniil Green Regime.

Laupäeval, 24. augustil
Kl 22
Psühhedeeliapidu seeriast MANATARGAQ
Must saal.

Pühapäeval, 25. augustil
Kl 22
Läti heli – ja videokunstniku Zane Raudina ning samuti Riiast pärit helikunstniku Jelena Glazova. Neile järgneb Kimberley Bianca audiovisuaalne performance ja Mehhiko tuulelohedega eksperimenteeriv helikunstnik Juan Duarte.
Must saal.

Kolmapäeval, 28. augustil
Kl 20
Polymeri katuseaias esitleb oma raamatut “Püha kaljukitse radadel” (Petrone Print) kunagine Tallinna legendaarne hipi Vladimir Wiedemann. Nõukogude hipiliikumise olulise osalise autentsed memuaarid ilmuvad raamatuna eesti keeles juba teisel korral. Wiedemanni puhul tegi otsa lahti tema peamiselt Tallinna hipielu käsitlev “Maagide kool” (Hotpress, 2008), “Püha kaljukitse teekond” kirjeldab aga peamiselt Kesk-Aasia rännakuid.

Ühtlasi toimub ka Polymeri residendi, Ameerika kunstniku Ernest Truely juhitav “Porridge Competition” — pudruvalmistamise konkurss. Võitja saab auhinnaks Wiedemanni raamatu ning kunagises Polümeeri tehases valminud mänguasja, kõigi konkursil osalenute katsetusi aga serveeritakse raamatupresentatsioonil osalejatele.

Neljapäeval, 29. augustil
Kl 20
Katuseaias kirjandusõhtu seeriast Viimane Neljapäev, mis on keskendunud luulele. Esinevad Veiko Märka, Olavi Ruitlane, Aldo Roomere, Ernest Truely, Mihkel Roolaid,
Aleksandra Titova ja teised.
Paralleelselt toimub Polymeri majalise Marko Käeni korraldatav “Unknown Roof Garden Jam” — 10 tundi elektroonilist muusikat…

Reedel, 30. augustil

Kl 21
Morgue`s Last Choice (“Harsh Noise”), Disaster Girl (“Poetronicore”), Taavet Juudas Iskariot (audiovisuaalne performance) ja Villem Jahu (“Sculpted Sound”).
Must saal.

Laupäeval, 31. augustil
Kl 19
Polymeris regulaarselt toimuv multidistsiplinaarne üritusteseeria Global Container, mis on korduvalt aset leidnud ka riigipiiridest väljaspool. Seekordse Globali, mis toimub laupäeval, 31. augustil, esinejad on Austraalia meediakunstnik ja VJ Rose Staff, Soome tegevuskunstnikud Sirpa Jokinen ja Katariina Hillo. Kanada tegevuskunstnik Sylvain Breton ning Eesti kunstnikud Doris Feldmann, Mari Lääne ja Sandra Jõgeva. Kunsttsirkusteater Põleva Kaelaga Kirjak esitleb: Tatjana Kristall!
Oma “Scotch Tape Art”- tehnikas näituse avab Peterburi kunstnik Nikolai Vassiljev.

Pühapäeval, 1. septembril
kl 19
Sunday Special:
Ig Noir
Dmitri Titov
Savva Terentyev
Katuseaias!

Selle aasta mustas saalis toimuva muusikaprogrammi paneb kokku Austraalia meediakunstnik, muusik, VJ ja luuletaja Kimberley Bianca.
Muusikalisi esinejaid kureerivad peaaegu igal festivali õhtul Polymeri baari ka Marko Käen ning katuseaeda Jan Pankovets.

Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital ja ITBUSS/ SPETS 24

Festivali tiim: Tanel Saar, Kimberley Bianca, Kilian Ochs, Mai Sööt, Jan Pankovets, Sandra Jõgeva

Kultuuritehase aadress on:
Ülase 16/ Madara 22
Tallinn
www.kultuuritehas.ee

Info:
Tanel Saar
+372 55941211
Sandra Jõgeva
+372 5543961

 

Kultuuritehas Polymer

Kuni 1994. aastani oli Polymer mänguasjade tehas. Peale sulgemist jäid tühjaks suured tootmishooned, mis mõni aasta hiljem asutajaliikmele silma hakkasid. Järk-järgult võeti suuremaid pindu üürile, mida rühm kunstnikke ruumihaaval renoveerima ning kasutusse võtma hakkas. Järjest suurenes ka huviliste arv, kes soovisid kommuuniga ühineda ning nüüd tegutsetakse ca 2000 m2

Polymer on suuresti säilitanud oma algupärase industriaalse väljanägemise, seintel on aastate jooksul kihtidena kogunenud graffiti. Ühine ruum on oluline, suured pinnad võimaldavad koos tegemist, sünergiat ning mastaapseid projekte. Kultuuritehas on platvormiks erinevatele loomedistsipliinidele ning kasvulavaks uutele ideedele.

Residentuuriprogrammi kaudu on Kultuuritehasesse jõudnud mitmed huvitavad külaliskunstnikud. Nende majutamiseks on kaks residentuuriruumi, kus on võimalik ka töötada. Tihti osalevad nad Polymeris aastast 2008 tegutseva kunstiruumi Art Container korraldavatel Global Containeri üritusel või teevad selle galeriides näituseid.

«POLYKOOL» on Kultuuritehase Polymeri sõltumatu kunstiharidusprogramm, mille raames püütakse tõsta osalejate teadlikkust erinevatest loomepraktikatest. Õpetajateks on nii majas tegutsevad kunstnikud, kui residentuuris viibivad väliskülalised. Uusi oskusi on olnud võimalik õppida eriefektide, mulaazhivõtmise, helikunsti ning ökoloogilise aianduse vallas.

Kultuuritehases asub ka trükikoda, kus traditsioonilises kõrgtrükis valmistatakse A2 ja A1 suuruses müürilehti ning muid trükiseid. Kiirpress Victoria 1020 on üks väheseid, kui mitte ainus töökorras kõrgtrükipress Eestis.  Masin saadi Ühiselu trükikojast.

Polymer kuulub rahvusvahelisse kultuuritehaste võrgustikku Trans Europe Halles. Ca 40 liikmelise organisatsooni tegevuse eesmärgiks on sõltumatu kultuuri jätkusuutlikkuse säilitamine. Viimane aastakoosolek toimus NELK keskuses, Tartus. Käivitumas on nelja-aasta projekt Engine Room Europe, mis valmis 12 liikme koostööna ning mille raames toimuvad kunstiproduktsioonid, festivalid, konverentsid, personali residentuurid ja vabatahtlike programmid.

Kultuuritehas Polymer võtab vastu Euroopa vabatahtlike programmi kaudu noori, kes tulevad Festivali ajaks heakorrastustöödele ning ka töövarjuks.